dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Alle undtagen K med i aftale om Ballerups 2018-budget

KORT NYT
6. OKT 2017 10.12

BALLERUP: Kun De Konservative står uden for årets budgetaftaler som dermed har 24 af 25 i byrådet bag sig. Hovedindsaten gælder børn og unge, hvor der fx er 1 mio. kr. årligt til et projekt for 'Barnets første 1000 dage' og på anlægsbudgettet 2 mio. kr. i 2018, 2,5 mio. kr. i 2019 og 2 mio kr. igen i 2020 til forbedringer af indeklima på daginstitutioner.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/alle-undtagen-k-med-i-aftale-om-ballerups-2018-budget

GDPR