dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Allerød strammer op omkring asfaltfabrik

KORT NYT
4. JAN 2021 7.50

ALLERØD: Asfaltproducenten Pankas kan nu se frem til skærpet og systematisk kommunalt tilsyn med virksomheden, har et enigt byråd ifølge sn.dk besluttet. Det sker efter vedvarende, ulovlige forhold i form af overskridelser af lugtvilkår 29 i virksomhedens miljøgodkendelse.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/alleroed-strammer-op-omkring-asfaltfabrik

GDPR