dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Finanslovsforhandlinger låst af strid om skat og udlændinge

Flygtninge skal ikke forberedes til et liv i Danmark. Det er DF's krav for at gå med i skatteaftale
1. DEC 2017 16.15

Finanslovsforhandlingerne er låst fast i et krav fra regeringen om en stor aftale om skattelettelser og et modkrav fra Dansk Folkeparti om markante ændringer i udlændingepolitikken.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/finanslovsforhandlinger-lst-af-strid-om-skat-og-udlaendinge

GDPR