dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Finansministeriet uden pressechef midt i udligningsforløb

Finansministeriet under Nicolai Wammen (S) er for nuværende uden pressechef i afgørende forhandlinger om udligningsreform.
4. MAR 2020 14.26

- Finansministeriets kommunikationschef Sigga Nolsøe er fratrådt sin stilling ved udgangen af februar. Finansministeriet har ikke yderligere kommentarer, skriver ministeriet i en kommentar.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/finansministeriet-uden-pressechef-midt-i-udligningsforloeb

GDPR