dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Fredensborg-budget med skoleudbygning frem til 2030

KORT NYT
12. SEP 2017 11.03

FREDENSBORG: Syv af otte partier i Fredensborg Byråd med Kun Liberal Alliance på sidelinjen har indgået et budgetforlig for 1018, der foruden overslagsårene også udstrækker planlægningshorisonten helt til 2030. Det gælder 'en målrettet og strategisk udvikling af skolerne' hen over tre byrådsperioder, hvor der i alt forventes investeret 700 mio. kr.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/fredensborg-budget-med-skoleudbygning-frem-til-2030

GDPR