dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Glostrup vil skifte ud på lønnede poster for anden gang siden KV17

Valg af formand og næstformand er sat på som dagsordenspunkter på alle udvalgsmøder i denne uge.
17. JUN 2019 6.28

GLOSTRUP: Alle seks stående udvalg under Glostrup Byråd har i denne uge punkterne 'valg af formand' og 'valg af næstformand' på deres dagsordener, og dermed er der dækket op til en tilbagerulning af det magtskifte, der sidste år gjorde det oprindelige borgmesterflertal til et mindretal og den oprindelige opposition til nyt flertal.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/glostrup-vil-skifte-ud-p-lnnede-poster-for-anden-gang-siden-kv17

GDPR