dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Hillerød går fra 11 til 9 byrådsmøder om året

KORT NYT
12. DEC 2019 9.00

HILLERØD: Hillerød Byråd skærer antallet af møder ned fra 11 til 9 om året. Det vil give forvaltningens medarbejdere mulighed for at fokusere mere på budgetforhandlingerne i september og mere tid til sagsbehandlingen omkring årsskiftet, skriver Lokalavisen Hillerød.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/hilleroed-gaar-fra-11-til-9-byraadsmoeder-om-aaret

GDPR