dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Hjørrings skift til elbiler koster engangsydelse på 10 millioner

KORT NYT
31. MAJ 2023 6.35

HJØRRING: Det lignede en god aftale, da Hjørring Kommune tegnede en leasingaftale på 104 elbiler af mærket Cupra Born i 2022. Men det var det ikke, skriver Nordjyske.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/hjoerrings-skift-til-elbiler-koster-engangsydelse-paa-10-millioner

GDPR