dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Inklusionen i Esbjerg skal granskes udefra

KORT NYT
28. JAN 2022 8.47

ESBJERG: Politikerne i Esbjerg hyrer nu et eksternt konsulentfirma ind, der skal kulegrave forholdene på inklusionsområdet, skriver JydskeVestkysten, der de seneste par uger kunnet afdække et voldsomt svigt på specialområdet, med økonomisk rod, katastrofalt lange ventetider og desperate og frustrerede forældre.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/inklusionen-i-esbjerg-skal-granskes-udefra

GDPR