dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

København kan ikke finde kompensations-afregning

KORT NYT
5. OKT 2018 14.00

KØBENHAVN: Københavns Kommune ved ikke, om den har betalt en politisk vedtaget kompensation for udledt CO2 ved over 1000 flyrejser de sidste otte år, svarende til et beløb på flere hundredtusinde kroner. Det viser et svar fra Økonomiforvaltningen.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/kbenhavn-kan-ikke-finde-kompensations-afregning

GDPR