dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

KL vil komme Claus Hjort i forkøbet

KØF KL har igangsat et styrings- og effektiviseringsprogram, så kommunerne kan spille offensivt ud med, hvordan staten kan understøtte effektiviseringer
11. JAN 2016 14.43

KL vil efter sidste års pludselige opfindelse af omprioriteringsbidraget gå offensivt til værks i forhandlingerne med Finansministeriet om kommunernes økonomi.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/kl-vil-komme-claus-hjort-i-forkoebet

GDPR