dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Københavns Kommune og politi går sammen i tiltag mod bander

Ti initiativer for både forebyggelse og hjælp til exit
16. AUG 2017 6.39

KØBENHAVN: Bandekonflikter i København hen over sommeren har fået Københavns Kommune og Københavns Politi til at beslutte en række fælles tiltag, der skal være med til at gøre livet sværere for bander som eksempelvis Loyal to Familia.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/kobenhavns-kommune-og-politi-gar-sammen-i-tiltag-mod-bander

GDPR