dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
Efter tre år med godkendte tilsyn er Odinsgård nu kommet under skærpet tilsyn. Udvalgsformand er ikke overrasket.
DK Medier

Udvalgsformand er ikke overrasket:
Kriseramt Vojens-botilbud under skærpet tilsyn

Imens forvaltningen kæmper med at få hevet et rigtigt ledermatch i land til at drive botilbuddet Odinsgård videre, er Socialtilsynet nu trådt til.
13. FEB 2024 11.30

HADERSLEV: I løbet af de seneste tre år har det kriseramte botilbud Odinsgård i Vojens kunnet fremvise lutter godkendte tilsynsrapporter. Men nu går det ikke længere.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/kriseramt-vojens-botilbud-under-skaerpet-tilsyn

GDPR