dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Lejre annullerer teleudbud: Kun ét bud og det var for dyrt

KORT NYT
5. SEP 2018 7.15

LEJRE: Lejre Kommune har annulleret sit teleudbud efter i alt to års arbejde med at forbedre mobil- og bredbåndsdækningen i kommunen, skriver Kommunernes IT-magasin.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/lejre-annullerer-teleudbud-kun-t-bud-og-det-var-for-dyrt

GDPR