dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Morsø sparer 320.000 kr. efter brudt fratrædelsesaftale

KORT NYT
20. APR 2022 12.42

MORSØ: Morsø Kommune kommer 320.000 kr. billigere end først planlagt ud af at have indgået en fratrædelsesaftale med en ejendomsadministrator. Aftalen blev nemlig brudt af den nu tidligere ansatte, skriver Nordjyske.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/morsoe-sparer-320-000-kr-efter-brudt-fratraedelsesaftale

GDPR