dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
Thomas Rohden fra De Radikale bruger mellem en halv og en hel time om dagen på det sociale medie X, hvor han bl.a. promovere sig selv som politiker.
Presse
Thomas Rohden hygger sig med at være på mediet X, og så får han flere henvendelser fra journalister. Der er en særlig grund til, at X er vejen til spalteplads i medierne, forklarer ekspert i digital rådgivning.
7. JAN 2025 6.41

Hvilken type er De Radikales regionsrådsmedlem Thomas Rohden på sociale medier?

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/radikalt-regionsraadsmedlem-er-kaek-paa-x

GDPR