dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Sønderborg servicerer turister to år mere

KORT NYT
4. DEC 2021 8.02

SØNDERBORG: 11 infoskærme i Sønderborg Kommune, hvor turister kan søge efter fx spisesteder, butikker, forslag til oplevelser, ture i naturen og meget mere, bliver stående i foreløbigt to år mere. Udvalg for Kultur, Idræt, Handel og Turisme har sagt ja til at støtte og dermed sikre, at Destination Sønderjylland og de involverede aktører fortsat drifter infospotsene, oplyser kommunen.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/soenderborg-servicerer-turister-to-aar-mere

GDPR