dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Tibetkommissionen genåbnes for at se på fundne mails fra arkiv

Samme personer fra den ellers ophørte undersøgelses­kommission skal overveje om konklusionerne holder

Regeringen vil genåbne Tibetkommissionen, så den kan forholde sig til de mails, som efter afslutningen af kommissionens arbejde har vist sig alligevel ikke at være slettet. Det oplyser justitsminister Søren Pape Poulsen (K).

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/tibetkommissionen-genbnes-for-at-se-p-fundne-mails-fra-arkiv

GDPR