dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Vejen-budget med penge til rådhus og bibliotek

KORT NYT
13. OKT 2016 12.10

VEJEN: Andenbehandlingen i Vejen Byråd af budgettet for 2017 endte med en bred aftale mellem Venstre, Socialdemokratiet, De Konservative og SF, i alt 23 ud af byrådets 27 mandater. Dansk Folkeparti og Liberal Alliance står udenfor.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/vejen-budget-med-penge-til-radhus-og-bibliotek

GDPR