dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi

Vejen landede sit 2018-budget med 24 af 27, kun DF udenfor

KORT NYT
11. OKT 2017 11.38

VEJEN: Kun Dansk Folkeparti endte med at stå uden for budgettet for 2018, da det var til andenbehandling i Vejen Byråd. Venstre, Socialdemokratiet, De Konservative, Liberal Alliance og SF stemte alle for, så flertallet blev på 24 ud af 27.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/vejen-landede-sit-2018-budget-med-24-af-27-kun-df-udenfor

GDPR