dkmedier
dkindkob
dknyt
dksocial
dksundhed
doi
doi
Foto: Philip Davali, Polfoto.

Yahya Hassan smidt ud af Nationalpartiet

Politik er vist ikke det der fylder mest i hans liv lige nu, konstaterer partiet efter at Hassan tirsdag blev anholdt for narkokørsel
9. FEB 2016 21.41

Nationalpartiet valgte tirsdag aften at ekskludere FV15-folketingskandidat Yahya Hassan efter bred enighed i bestyrelsen.

Prøv DK Nyt i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Nyts artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Nyts artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Nyt

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dknyt.dk/artikel/yahya-hassan-smidt-ud-af-nationalpartiet

GDPR